fotoğraf turu
fotoğraf turu  Hayatta Her Şey Tek Kare...

VİETNAM  TURU
(HANOI  - SAPA  - HO CHI MINH CITY –MEKONG DELTASI)
(9 gece - 10 gün)

1. gün : İSTANBUL
İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 15:00’de Malezya Havayolları'nın  MH 031 sefer sayılı uçağı ile Kuala Lumpur aktarmalı olarak Hanoi’ye hareket. Geceleme uçakta.

2. gün: KUALA LUMPUR – HANOI (VIETNAM)
Saat 07:10’da Kuala Lumpur’a varış ve saat 09.45’de MH 752 ile Vietnam’ın Başkenti Hanoi’ye uçuş. Saat 12:10’da Hanoi’ye varış, otelimize transfer, yerleşme ve istirahat. Akşam üzeri Dünyaca ünlü Vietnam su kuklaları gösterisi izlenecektir. Takiben serbest zaman. Geceleme Hanoi.

3.gün: HANOI - SAPA
Kahvaltı sonrası, Hanoi şehir turu. Görülecek yerler Vietnam’ın birleştiricisi ve kurucusu Ho Chi Minh’in Mozelesi, Ho Chi Minh’in evi, Tek kolon Pagoda, 11. yy. da inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve West Lake bölgesindeki Quan Thanh Tapınağı ve Tran Quoc Pagoda’sı gezilecektir.

vietnam fotoğraf turu gezisi

Öğle yemeği için serbest zaman sonrası, Hanoi eski yerleşim biriminde, 1 saatlik cyclo turu yapılacaktır. Takiben Hoan Kiem Gölü ve göl üzerinde inşa edilen Ngoc Son Tapınağı gezilecektir.

Serbest zamanı takiben, saat 20:30 civarı tren istasyonuna transfer. Saat 21:55’de Victoria Express treni ile Lao Cai’ye hareket. Geceleme trende.(Private compartment).  (Kahvaltı)

4. gün: LAO CAI – CAO SON – SA PA
Sabah 06:30 civarı Yunnan’a sınır kasabası olan Lao Cai’ye varış. Yerel rehber tarafından karşılanma. Takiben Cao Son’a hareket ve Cao Son pazarlarının gezilmesi. Daha sonra çam ağacı ormanı içinde yolculukla beraber Flower Hmong, Tu Di, Tay ve Giay etnik gruplarının bir araya gelip, mallarını değiş tokuş yaptıkları yerler gezilecektir.  Muong Khuong’daki yerel bir restauranttaki öğle yemeğini takiben, civardaki sakin, huzur dolu köyler gezilecek, mısır şarabı yapımı gözlemlenebilecektir.

Daha sonra Sa Pa’ya hareket. Hotelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Sa Pa.
(Kahvaltı – Öğle Yemeği)

5. gün: SAPA – HAM RONG – LAO CHAI – TA VAN – SA PA -TREN 
Kahvaltı sonrası, Sa Pa kasabası, Sa Pa pazarı ve mistik kaya formasyonları (Ham Rong Mountain) gezilecektir.  Sa Pa’ya dönüş. Öğleden sonra 20 dakikalık araba yolculuğu ile Kuzey Vietnam’ın en güzel vadisi olduğu kabul edilen Muong Hoa Vadisine ulaşım. Vadiye yürüyerek inilecektir. Burada Sa Pa bölgesindeki en büyük pirinç tarlalarını ve pirinç yetiştirme ile uğraşan yerli halkı gözlemleyebilirsiniz.

vietnam fotoğraf turu gezisi

Yürüyüş sizi, Black Hmong etnik grubuna ait Lao Chai köyünden, Zay etnik grubuna ait Ta Van köyüne götürecektir. Bu size 2 farklı etnik grup arasındaki değişik gelenek ve kostümlerini gözleme şansı verecektir.

Daha sonra araçla Sa Pa’ya dönüş ve Lao Cai Tren istasyonuna hareket. Saat 20:55’de Victoria Express treni Hanoi’ye hareket edecektir. Geceleme trende. (Private compartment).  (Kahvaltı – Öğle Yemeği)

6. gün : HANOI – SAIGON (HO CHI MINH)
Saat 06:00 civarı, Hanoi’ye varış ve Noi Bai Havaalanına transfer. Takiben Vietnam Havayolu’na ait VN 1149 sefer sayılı uçakla 08:30’da  Saigon’a uçuş. Saat 10:30’da Saigon’a varışı takiben havaalanında karşılama ve Saigon şehir turu. 

Saigon’da görülecek yerler Cho Lon (Çin mahallesi), Thien Hau Pagoda, Ben Thanh Pazarı, Notre Dame Katedrali, eski başkanlık sarayı ve Savaş müzesi bulunmakta. Hotelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme HCMC.

7. gün: HO CHI MINH – MEKONG DELTASI
Kahvaltı sonrası, otelden alınarak, Cai Be’ye transferiniz yapılacaktır. Cai Be Princess Boat’a binilerek, bölgedeki yüzen çarşılar arasından geçerek başlayacaktır. Boat, yolda pirinç patlatması, kokonat şekeri, kurutulmuş meyve gibi yerel evlerde üretim merkezlerini gösterecektir.

Öğle yemeğiniz Le longanier isimli, nehrin kenarındaki tropik bahçe içerisinde inşa edilmiş olan villada sunulacaktır.

Öğle yemeğinden sonra boat, Dong Hoa Phu kanalından geçerek yoluna devam edecektir. Takiben müsaitliğe göre An Binh antik kilisesinde veya Tam Ho Bonsai bahçesinde mola verebilirsiniz.

Co Chien Nehrinin geçilmesini takiben, boat’unuz Vinh Long iskelesine saat 16:00 civarı yanaşacaktır. Bekleyen aracınıza binerek, Ho Chi Minh’e geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme HCMC. (Kahvaltı – Öğle Yemeği)

8. gün: HCMC (SAIGON)-CHU CHI TÜNELLERİ-KUALA LUMPUR 
Kahvaltı sonrası, hotelden çıkış işlemleri ve HCMC’nin 70 km kuzeybatısındaki Cu Chi Tünellerine hareket. Amerikan - Vietnam savaşının yaşandığı Cu Chi tünelleri, 200 km’den daha uzundur ve bu  tünelleri kullanarak Vietnamlılar 5 yıldan fazla süre Amerikalılara karşı direnmişlerdir. Cu Chi bölgesi gündüz Amerikalıların gece  ise Vietnamlıların kontrolünde olarak çok kanlı çarpışmalara sahne olmuştur. Vietnamlıların hangi şartlarda yıllarca  yaşadıklarını nasıl cephane temin ettiklerini ve Amerikalılara karşı nasıl direndiklerini göreceksiniz.

İsteğe bağlı olarak ve bedeli karşılığında, savaş döneminde kullanılan silahlarla ateş açma imkanınız vardır.

Takiben HCMC’ye dönüş ve havaalanına transfer. Saat 16:40’da Malezya Havayolları'nın  MH 759 sefer sayılı uçağı ile Kuala Lumpur’a uçuş. Saat 19:35’de Kuala Lumpur’a varış, otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. (Kahvaltı)

9. gün: KUALA LUMPUR - İSTANBUL 
Kahvaltı sonrası saat 12:00’ye kadar serbest zamana. Saat 12:00'de hotelden çıkış işlemleri. Takiben Kuala Lumpur şehir turu. Görülecek yerler arasında Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, National Monument bulunmakta. 

Tur sonrası serbest zaman. 20:30’da hotel lobisinde buluşma ve havaalanına transfer. Malezya yerel saatiyle 00:30'da Malezya Havayolları'nın MH 030 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket.

10. gün: İSTANBUL 
Türkiye saatiyle sabah 06:15'de İstanbul’a varış.